Garanti Belgesi

GARANTİ KOŞULLARI

Değerli tüketicilerimiz, Ürününüzü güvenli ve uzun süre kullanabilmeniz için aşağıda belirtilen modelleri okumanızı önemle tavsiye ederiz. Geçerli bir "Garanti Belgesi" ibraz edilse dahi ürünün kullanma kılavuzunda yer alan ve aşağıda belirtilen hususlara uyulmadığı taktirde garanti şartları geçersizdir. Saygılarımızla..

Garanti Koşulları

1- Ürün ile ilgili tüm parçalar dahil olmak üzere ürünün tamamı firmamızın garanti kapsamındadır.
2- Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.
3- Ürünün tamir süresi en az 30 iş günüdür. Bu süre ürünün servis istasyonuna, servis istasyonun olmaması durumunda malın satıcısı, bayi acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar.
4- Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması halinde; işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli için hiçbir ücret talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır.
5- Ürünün; tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içinde, aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya arızanın dörtten fazla ortaya çıkması sonucu üründen yararlanamamanın süreklilik kazanması,tamir için gereken azami sürenin aşılması, satıcı, bayi, temsilcilği veya üreticinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün olmayacağı durumlarda, ücretsiz olarak değiştirme yapılacaktır.
6- Ürün kullanma klavuzunda yer alan koşullara aykırı kullanılması nedeniyle oluşan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
7- Garanti belgesi ile ilgili çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne başvurulabilir.
8- Garanti süresi, ürün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.

KOLTUK GRUBU VE TEKSTİL ÜRÜNLERİ

1- Ürünleri işlevleri dışında kullanmayınız.
2- Ürünün konulacağı zeminin düzgün ve kuru olması gerekmektedir.
3- Ev taşıma veya ürün yerini değiştirme durumlarında sürükleyerek veya dar yerlerden sürterek taşıma yapmayınız.
4- Darbelerden koruyucu paketlemeye özen gösteriniz.
5- Ürününüzü rutubetli, tozlu ve doğrudan güneş ışığı alan ortamlardan uzak tutunuz.
6- Herhangi bir sebeple ürünün kol ve sırt kısımlarının üzerine ayak basarak çıkmayınız, oturmayınız
7- Ürününüzün sandık bölümüne akıcı veya patlayıcı herhangi bir madde kesinlikle koymayınız. Bu bölümlere ağır madde koymamaya özen gösteriniz.
8- Çocukların hareketli mekanizmalar ile oynamalarına izin vermeyiniz.
9- Tozu emebilecek emiş gücüne sahip elektirikli süpürgenin küçük fırçasıyla yumuşak bir şekilde, düzenli olarak temizlik yapınız.
10- Deterjan, çamaşırsuyu, kolonya, sabun, arap sabunu ve leke sökücü maddeler ile halı yıkama makinası, sert fırça gibi araçlar kumaşların temizlik işlerinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Lekelere karşı kumaş temizliği, sabunlu ılık suda kloru gitmiş, kaynatılmış su kullanılmalıdır.
11- Temizlerken sünger ve fırça kullanılmamalı, sadece yumuşak bezle dairesel hareketlerle lekeli kısım hafifçe silinmelidir.
12- Direkt güneşte veya yüksek ısılı ütü ile kurutma yapılmamalıdır. Düşük ısıya ayarlanmış saç kurutma makinası ile dairesel hareketlerle kurutma yapılabilir.
13- Fermuarlı - kılıflı olan koltuk, kırlent ve minder kumaşlarının yıkamadan önce döşemelik kumaşın bozulma olasılığını göz önüne alarak, ürünün üzerindeki etiketi inceleyiniz.
14- Kılıflı yıkanabilir ürünleri mümkünse elde veya çamaşır makinasında 30 derece de yıkayınız.
15- Evcil hayvanlarınızı üründen uzak tutunuz.
16- Yıkanabilir ürünlerde, renklerde bir farklılık olmaması için her seferinde ürünün tüm kılıflarını birlikte yıkayınız.
Tekstil kullanılan ürünlerimizde lütfen aşağıdaki uyarıları dikkate alarak temizleme yapınız.
• Yalnız kuru temizleme yapınız.
• Ilık suda elde yıkayınız.
• 30 derecede çamaşır makinasında yıkayınız.
• 100 derecenin altında ütüleyiniz.

ABAJURLAR

1- Ürünün, temizleme veya ampul değiştirme işlemlerinden önce fişin piriz (elektirik) ile bağlantısını kesiniz.
2- Fiş ve ampul yuvalarını kuru bez ile temizleyiniz. Ampul yuvalarının ve fiş uçlarının kuru olmasına dikkat ediniz.
3- Elektrik kaçıran ürünün elektriğini kesiniz.
4- Fişleri ve ampulleri ıslak el ya da nesleyle tutmayınız.
5- Fiş takılıyken abajurun yerini değiştirmeyiniz.

MOBİLYA VE SEHPALAR

1- Ürünün içine ve üzerine aşırı ağırlık uygulamaktan ve ürüne, dengesini bozabilecek ağırlıktaki cisimleri yaslamaktan kaçınınız.
2- Herhangi bir sebeple ürün üzerine çıkmayınız, basmayınız, oturmayınız.
3- Montaj aşamasında ve kullanım esnasında ürünün düzgün bir zemin yüzeyinde bulunduğundan emin olun.
4- Ürünleri iterek veya çekerek hareket ettirmeyiniz.
5- Ürünün uzak bir mekana taşınması durumunda, parçalarını söküp, ambalajlayarak zarar verebileceğinizi unutmayınız.
6- Ürünlerin yüzeylerini, soğuk su ile nemlendirilmiş yumuşak bir bezle temizleyiniz.
7- Çarpma ve çizilmeden koruyunuz, kesici araçlarla temas ettirmeyiniz.
8- Ürünlerin temizliğini nemli bezle yapınız.
9- Temizlik için kesinlikle hiç bir kimyasal malzeme kullanmayınız.

TÜKETİCİ ÖNERİLERİ

Değerli tüketicilerimiz, Daha kaliteli bir yaşam için, gerek satın alma sürecinden önce "evinize ve ihtiyaçlarınıza uygun" ürünleri almanız ve gerekse bu süreçten sonra mobilyanızı "doğru şekilde" kullanmanız için aşağıdaki kritikleri önemle okumanızı öneriyoruz. Beğeninize ve bütçenize hitap etmekle birlikte kullanımda rahatlık sağlayan çok fonksiyonlu ve uzun ömürlü bir ürün sahibi olmanız dileğiyle.

KUMAŞ GENEL BAKIMI

1- Kumaşta oluşan tiftikleri ve tozu çekebilecek emiş gücüne sahip bir elektrikli süpürge yardımıyla (küçük fırçası ile yumuşak bir şekilde) temizlik yapmakta fayda vardır.
2- Hareket edebilen mobilyaları ve yastıkları belirli aralıklarla çevirme ve yönünü değiştirme yöntemi ile lekelenmenin ve solmanın eşit dağılımı sağlanabilir.
3- Oturma birimlerinin baş ve kıl temasının çok olduğu hassas bölgelerine özen gösterilmelidir.
4- Fermuarlı olan koltuk minderlerini, döşemelik kumaşın bozulma olasılığını göz önüne alarak, bilgi almadan yıkamayınız.

LEKELERİ TEMİZLERKEN

1- Yüksek oranda alkol içeren (kolonya, brendi, viski, rom gibi) sıvılar dökülürse, lütfen kumaşı kurumaya bırakın. Kumaş kuruduktan sonra aşağıda açıklanan yöntemle lekeyi çıkartın.
2- Kumaş üzerine dökülen kaba maddeleri vakit geçirmeden temizleyin. Aksi halde kumaş lekeyi emecek ve lekeyi çıkartmak zorlaşacaktır.
3- Dökülen sıvılara emici bir kağıt veya yumuşak bir bezle ön müdahale yaparak nemini alın.
4- Döşemelik kumaşları silmek için kaynatılmış su kullanılması tavsiye edilir. Böylece, su kaynatıldığında uçan klorun kumaşa zarar vermesi engellenmiş olur.
5- Deterjan, çamaşır suyu, kolonya, sabun, arap sabunu, leke sökücü kloritilen ve nef yağı gibi. petrol veya alkol tabanlı çözeltileri kesinlikle kullanmayınız.
6- Kumaş temizliği, su ılıdıktan sonra beyaz sabunla temiz ve nemli bir bezle yapılmalıdır.

whatsapp